کرج، خيابان بهشتی، بین هلال احمر و دارايی، ساختمان پزشكان نور، طبقه 3، واحد 11 - تلفن : 34498116

رئیس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه هدف اصلی وزارت بهداشت پرداخت هزینه محدود خدمات دهان و دندان از جیب مردم است، اظهار کرد: طی دو سال گذشته خدمات سلامت دهان و دندان در مناطق محروم و روستایی گسترش یافته است.

دکتر حمید صمدزاده با بیان اینکه سالانه ایرانیان ۶ هزار میلیارد تومان برای خدمات سلامت دهان و دندان پرداخت می‌کنند، افزود: با راه‌اندازی پایگاه‌های سلامت دهان و دندان دانش‌آموزان هزینه‌های پرداختی از جیب مردم کاهش یافته است. تاکنون ۱۰۰ پایگاه سلامت دهان و دندان در سراسر کشور راه اندازی شده است.

رئیس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت با اشاره به اجرای طرح فلوراید ترابی در مدارس ابتدایی سراسر کشور، تصریح کرد: برای پیشگیری از بیماری‌های دهان و دندان تاکنون دو نوبت وارنیش فلوراید انجام شده و نوبت سوم این طرح نیز با گسترده ۹۰ درصد دانش‌آموزان ابتدایی سراسر کشور در حال انجام است.

دکتر صمدزاده با بیان اینکه ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای وارنیش فلوراید دانش‌آموزان اختصاص یافته است، بیان کرد: این میزان اعتبارات برای خرید و توزیع وارنیش فلوراید مدارس ابتدایی سراسر کشور است.

صمدزاده با بیان اینکه بیمه‌ها برای ارائه خدمات دهان و دندان به مردم همکاری نمی‌کنند، عنوان کرد: برای پایگاه‌های سلامت دهان و دندان دانش‌آموزان ۱۲۰۰ نیروی دندان‌پزشک و ۱۵هزار مراقب سلامت جذب شده است.

وی یادآور شد: برای ۲۳ میلیون جمعیت روستایی بالغ بر هزار و ۲۰۰ مرکز بهداشت و درمان راه‌اندازی شده است.
خبرگزاری فارس

برگرفته از وبسایت خبری دندانه