کرج، خيابان بهشتی، بین هلال احمر و دارايی، ساختمان پزشكان نور، طبقه 3، واحد 11 - تلفن : 34498116

تلاش بخش خصوصی بریتانیا برای بالا بردن استانداردهای دندان‌پزشکی

دندان‌پزشکان بریتانیایی، هر سال مهمان جشنواره‌های گسترده با جوایز متعدد هستند که به میزبانی بخش خصوصی در کشورهای مختلف این شبه‌جزیره برگزار می‌شود. بانی این جشنواره‌ها، شرکت چاپ و نشر و ارتباطات FMC است که با هدف ترغیب فعالان حوزه دندان‌پزشکی برای بالا بردن استانداردهای حرفه‌ای خود، عناوین متعددی را ذیل طبقه‌بندی‌های موضوعی مختلف، برای رقابت بین آن‌ها انتخاب و معرفی کرده است و هر سال حداقل ۱۰۰ دندان‌پزشک را برنده این رقابت‌ها اعلام می‌کند.
FMC که در ۱۰ مایلی شمال لندن واقع شده است، بیش از ۲۰ سال در برگزاری کنفرانس‌ها و سمینارهای دندان‌پزشکی سابقه دارد. این شرکت با جذب مشارکت حامیان مالی، طی ۵ مراسم جداگانه که بزرگ‌ترین و مفصل‌ترین آن‌ها هر سال در شهر لستر انگلستان برگزار می‌شود، به کسانی که در رقابت‌های سالیانه آن شرکت می‌کنند، جوایزی که در ۵ دسته موضوعی تقسیم‌بندی می‌شوند، اهدا می‌کند.

FMCطبقه‌بندی موضوعی جوایز FMC
جوایز این موسسه، طبقه‌بندی‌های موضوعی مختلفی دارند که شامل جوایز صنعت دندان‌پزشکی، دندان‌پزشکی اسکاتلند، لابراتوار دندان‌پزشکی، دندان‌پزشکی در بخش خصوصی و دندان‌پزشکی زیبایی می‌شوند. البته در سال ۲۰۱۷ میلادی، دندان‌پزشکی عمومی و جایزه دندان‌پزشکی ایرلند هم به این عناوین اضافه شده‌اند.

جایزه صنعت دندان‌پزشکی
جایزه صنعت دندان‌پزشکی که موسسه FMC آن را اهدا می‌کند، بزرگ‌ترین بزرگداشت صنعتی در بریتانیا است و هدف از برگزاری آن، شناساندن افراد، گروه‌ها و کارخانه‌هایی است که خدماتی با کیفیت برتر ارائه می‌دهند. این جایزه، گستره وسیعی از صنایع مختلف را در بر می‌گیرد و به ارائه‌دهندگان محصولات و خدمات مختلف در هر وسعتی که باشند، این شانس را می‌دهد که در این رقابت شرکت کنند. پانل قضات این فستیوال، شامل رودررویی تعداد زیادی از متخصصین بالینی دندان‌پزشکی و صنعت‌گران متخصص است که امکان اجرای قضاوتی بی‌طرفانه را مهیا می‌کند.
تعدادی از عناوین جوایزی که در این دسته قرار دارند، عبارت از برترین اپلیکیشن سال، آغاز تولید محصول جدید، برند دندان‌پزشکی سال، ارائه دهنده خدمات برتر به بیماران و اتفاق برتر صنعت دندان‌پزشکی در سال هستند.


fmc4جایزه دندان‌‌پزشکی اسکاتلند
هدف از اهدای این جایزه، شناساندن دستاوردهای برتر درمانی دندان‌پزشکان اسکاتلند است. همچنین این برنامه، در بخش‌های مختلف خود، می‌کوشد آگاهی دندان‌پزشکان مستعد را نیز همانند افرادی که در رشته خود منحصر به فرد هستند، افزایش دهد. این برنامه سال ۲۰۱۶ برای ششمین بار برگزار شده است و می‌کوشد از این طریق، استانداردهای دندان‌پزشکی اسکاتلند را بالا ببرد.
تعدادی از عناوین جوایز دندان‌پزشکی اسکاتلند، شامل جایزه بهترین گروه دندان‌پزشکی، دوستانه‌ترین مطب دندان‌پزشکی برای کودکان، بهترین مراقبت از بیمار و بهترین پروژه خیریه یا اجتماعی هستند.

جایزه لابراتوار دندان‌پزشکی
هدف از اهدای این جایزه، تجلیل از کارهای لابراتواری برجسته انجام گرفته در سرتاسر بریتانیا و بزرگداشت این حرفه به عنوان یک صنعت است.
از جمله جوایز این فستیوال، می‌توان به جایزه بهترین لابراتوار دیجیتال، بهترین لابراتوار خصوصی و بهترین لابراتوارهای ارتودنسی، ایمپلنت، تاج و پل اشاره کرد.

جایزه دندان‌پزشکان خصوصی
این جایزه که در سال ۲۰۱۶، برای چهاردهمین بار اهداء شده است، یکی از معتبرترین جوایز در بین دندان‌پزشکان بخش خصوصی بریتانیا به شمار می‌رود.
جایزه بهترین دندان‌پزشک جوان، بهترین ارائه دهنده درمان بر روی بیماران عصبی، بهترین ارجاع‌دهنده، بهترین برند و طراحی مطب دندان‌پزشکی در بخش خصوصی و بهترین کارفرما، از جمله جوایزی هستند که در فستیوال دندان‌پزشکان خصوصی FMC اهدا می‌شوند.

fmc3جایزه دندان‌پزشکان متخصص زیبایی
هدف از اهدای این جایزه که مراسم آن توسط دکتر کریستوفر اور” Christopher Orr” برگزار می‌شود، آگاه کردن مردم بریتانیا از استانداردهای دندان‌پزشکی زیبایی است. همچنین متخصصین دندان‌پزشکی ترمیمی و زیبایی هم می‌توانند از این طریق، کیفیت کار خود را در مقایسه با همکارانشان تخمین بزنند.
تعدادی از جوایزی که در فستیوال دندان‌پزشکان متخصص زیباییFMC اهدا می‌شوند، شامل جایزه پروتز، ایمپلنت، طراحی لبخند و ارتودنسی ثابت و متحرک در کودکان، نوجوانان و بزرگ‌سالان هستند.

FMC بیش از ۱۰ سال است که رسم اهداء جوایز را پایه‌گذاری کرده است و همه‌ساله بیش از ۷۰۰ دندان‌پزشک در گردهم‌آیی‌های آن شرکت می‌کنند. این شرکت همچنین بانی برگزاری فستیوال‌ ستاره‌های دندان‌پزشکی است که در لندن برگزار می‌شود و گذشته از این، بسیاری از نشریات ملی و بین‌المللی دندان‌پزشکی از جمله Oral Health، Aesthetic Dentistry Today و CPD dentistry را منتشر می‌کند که شناخته شده‌ترین آن‌ها، مجله دندان‌پزشکی است که تیراژ آن به بیش از ۲۲ هزار نسخه می‌رسد. در اصل می‌توان گفت این شرکت، با اداره کردن بیش از ۲۰ عنوان مجله، نشست و برند، هر ماه مخاطب تعداد زیادی از سیاست‌گذاران و تصمیم گیران حوزه دندان‌پزشکی است.

منبع: www.fmc.co.uk

FMC8

برگرفته از وبسایت خبری دندانه