mmناشناس 8 سال پیش

با سلام
من می خواهم ارتودنسی کنم با توجه به اینکه یکی از دندانهای من بریچ است یعنی به دندان بغلی چسبیده و اون طرف دیگردندان روکش نشده فقط یک پایه روی دندان خورده چون دندان سالم بود پزشک گفت روکش نمی کنم فقط یک پایه روی آن می زنم با این اوصاف برای من در حین ارتودنسی مشکلی ایجاد نمی شود و با توجه به اینکه چند روکش هم دارم این کار باعث پوسیدگی بیشتر دندانهایم نمی شود ؟ و یک پزشک به من پیشنهاد کرد که ارتودنسی نکن من برای طرح لبخند را اجرا می کنم فقط برای دندانهای بالایم چون فقط یکی از دندانهای بالای من عقب است و بیشتر دندانهای پایینم مشکل دارند آیا به پیشنهاد این پزشک گوش کنم چون فکر کنم می خواهد لامینت یا وینر را اجرا کند چون به من گفتند دندانت را که عقب هست یه روکش می زنم تا هم سطح بقیه شود.اگر امکان دارد بنده را راهنمایی کنید. با تشکر

0/5 (0 نظر)
1 پاسخ
mmدکتر فرزین اصلانی متخصص ارتودنسی پاسخ داده شده در 8 سال پیش

 
 
با سلام
در مورد روكش ها بايد گفت اتصال وسايل ارتودنسى به آنها امكانپذير است اما نوع روكش موجود(تك دندان يا بريج) قطعا” بر طرح درمان ارتودنسى اثرگذار مى باشد.
در مورد ونير هم بايد عرض كنم در صورتى به اين درمان تن دهيد كه نامرتبى دندانهاى شما زياد نباشد،در غيراين حالت،تراش براى هم سطح كردن آنها توسط ونير،سلامت دندان شما را تحت تاثير قرار خواهد داد.

0/5 (0 نظر)