کرج، خيابان بهشتی، بین هلال احمر و دارايی، ساختمان پزشكان نور، طبقه 3، واحد 11 - تلفن : 34498116

ارتودنسی

mmناشناس 2 سال پیش

با سلام
من می خواهم ارتودنسی کنم با توجه به اینکه یکی از دندانهای من بریچ است یعنی به دندان بغلی چسبیده و اون طرف دیگردندان روکش نشده فقط یک پایه روی دندان خورده چون دندان سالم بود پزشک گفت روکش نمی کنم فقط یک پایه روی آن می زنم با این اوصاف برای من در حین ارتودنسی مشکلی ایجاد نمی شود و با توجه به اینکه چند روکش هم دارم این کار باعث پوسیدگی بیشتر دندانهایم نمی شود ؟ و یک پزشک به من پیشنهاد کرد که ارتودنسی نکن من برای طرح لبخند را اجرا می کنم فقط برای دندانهای بالایم چون فقط یکی از دندانهای بالای من عقب است و بیشتر دندانهای پایینم مشکل دارند آیا به پیشنهاد این پزشک گوش کنم چون فکر کنم می خواهد لامینت یا وینر را اجرا کند چون به من گفتند دندانت را که عقب هست یه روکش می زنم تا هم سطح بقیه شود.اگر امکان دارد بنده را راهنمایی کنید. با تشکر

1 پاسخ
mmدکتر فرزین اصلانی پاسخ داده شده در 2 سال پیش

 
 
با سلام
در مورد روکش ها باید گفت اتصال وسایل ارتودنسى به آنها امکانپذیر است اما نوع روکش موجود(تک دندان یا بریج) قطعا” بر طرح درمان ارتودنسى اثرگذار مى باشد.
در مورد ونیر هم باید عرض کنم در صورتى به این درمان تن دهید که نامرتبى دندانهاى شما زیاد نباشد،در غیراین حالت،تراش براى هم سطح کردن آنها توسط ونیر،سلامت دندان شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد.