کرج، خيابان بهشتی، بین هلال احمر و دارايی، ساختمان پزشكان نور، طبقه 3، واحد 11 - تلفن : 34498116

ارتودنسی

mmمخفی asked 12 ماه ago

با سلام
من می خواهم ارتودنسی کنم با توجه به اینکه یکی از دندانهای من بریچ است یعنی به دندان بغلی چسبیده و اون طرف دیگردندان روکش نشده فقط یک پایه روی دندان خورده چون دندان سالم بود پزشک گفت روکش نمی کنم فقط یک پایه روی آن می زنم با این اوصاف برای من در حین ارتودنسی مشکلی ایجاد نمی شود و با توجه به اینکه چند روکش هم دارم این کار باعث پوسیدگی بیشتر دندانهایم نمی شود ؟ و یک پزشک به من پیشنهاد کرد که ارتودنسی نکن من برای طرح لبخند را اجرا می کنم فقط برای دندانهای بالایم چون فقط یکی از دندانهای بالای من عقب است و بیشتر دندانهای پایینم مشکل دارند آیا به پیشنهاد این پزشک گوش کنم چون فکر کنم می خواهد لامینت یا وینر را اجرا کند چون به من گفتند دندانت را که عقب هست یه روکش می زنم تا هم سطح بقیه شود.اگر امکان دارد بنده را راهنمایی کنید. با تشکر

1 Answers
mmدکتر فرزین اصلانی answered 12 ماه ago

 
 
با سلام
در مورد روكش ها بايد گفت اتصال وسايل ارتودنسى به آنها امكانپذير است اما نوع روكش موجود(تك دندان يا بريج) قطعا” بر طرح درمان ارتودنسى اثرگذار مى باشد.
در مورد ونير هم بايد عرض كنم در صورتى به اين درمان تن دهيد كه نامرتبى دندانهاى شما زياد نباشد،در غيراين حالت،تراش براى هم سطح كردن آنها توسط ونير،سلامت دندان شما را تحت تاثير قرار خواهد داد.